Категорії блогу
Зміст:
- Вступ
- Основні фактори успішної вигонки гіацинтів
- Як самостійно перевірити якість цибулин
- Термін висадки цибулин гіацинта для вигонки
- Як провести стратифікацію цибулин
- Коли висаджувати гіацинти до весняних свят
- Правила успішної вигонки гіацинтів
- Висновок
Квіти є обов'язковим атрибутом весняного свята та будь якої іншої події. Подарунок з квітів, або створення святкової атмосфери в себе на підвіконні, є особливо приємною подією, якщо квіти були вирощені власноруч. Тож можна виростити гіацинти, це цибулеві багаторічні квіти, які не потраплять через декілька днів в сміттєве відро, а ще довгий час даруватимуть насолоду ростучи в горщику. Отже поговоримо, як же виростити та провести вигонку гіацинтів. Для того щоб отримати раннє цвітіння квітів у горщику потрібно пройти процес вигонки гіацинтів, необхідно мати розуміння, потребу цієї квітки та враховувати всі тонкощі вирощування з агротехнічного боку.
Розберемо які з ключових факторів є успіхом з вигонки гіацинтів:
Основним та головним є умова придбання якісних цибулин.
Як переконатися в якості цибулин при самостійно, виборі:
- на цибулинах має бути відсутня будь яка ознака хвороби, а саме (гнилизна, міцелій спор гриба, слизова плівка, та надто сухі ділянки на цибулинах);
- механічні пошкодження такі як (поріз чи вм'ятини на цибулинах);
- щоб цибулини були добре визрілі — визначити це можна за їх розміром, вона має бути від 5 см за діаметром;
- цибулини гіацинтів повинна мати достатній відсоток енергії для ресурсів, що будуть необхідні їй для схожості а також формування квіткових бруньок — цибулинка розміром від 5 до 6 см має важити приблизно 80 грам, відповідно з показників, якщо посадкова цибулинка для вигонки матиме більші розміри та масу, то такі гіацинти матимуть вищі та міцніші квітконоси, та й самі суцвіття будуть набагато пишніші.
Термін висадки цибулин гіацинта для вигонки:
Якщо ви придбали для вигонки гіацинти у спеціалізованому магазині, то більш за все цибулини пройшли вже всі необхідні процедури для вигонки. Але якщо ви будете саджати свої цибулини, або придбані що не пройшли процес підготовки то необхідно займатися їх підготуванням ще в літній період.
Необхідно викопати та просушити цибулини, а це червнь-липень місяць, їх необхідно буде перемістити в сухе, тепле для зберігання місце, де температурний режим не опускатиметься нижче ніж +22 градуси. За такої температури цибулини гіацинтів мають перебувати в сховищі до вересня місяця, після того потрібно розпочинати процес стратифікації цибулин гіацинтів.
Як розмітити гіацинти для стратифікації:
Для того щоб провести гіацинтам стратифікацію необхідно помістити їх до холодильника (у найнижчій у ньому відсік), або розмістити їх у погребі чи на балконі, головне щоб там підтримувався температурний режим від +7 до +9 градусів. Така умова повинна зберігатися на протязі від 10 до 14 тижнів, на протязі цього терміну в цибулинах гіацинту формується нова квіткова брунька, яка надалі стане основою що буде необхідна для їх цвітіння. А вже в листопаді місяця цибулини необхідно висадити в горщики з грунтом — таким чином створення штучної зимівлі закінчується, і вони розпочинають процес прокидання. Після того як висадили гіацинти в горщики вони поміщаються в прохолодне для зберігання місце температура якого не перевищує +8 градусів.
Після того як з'явилася стрілка (це відбувається вже на протязі 10 чи 12 тижнів після того, коли ви провели процес посадки цибулин в грунт) а листя гіацинту відросло у висоту від 5 до 6 сантиметрів, в горщиках, тоді необхідно горщики перемістити в більш тепліше для них місце (наприклад, це може бути західне або північне вікно вашого будинку, де температурний режим не перевищуватиме від +13 до +15 градусів. Перші декілька днів необхідно буде старатись захищати молоді листки та квітконоси від прямого попадання сонця, зробити притінення вікна захисним матеріалом папером, або пергаментом. Таке притінення гіацинтам необхідно підтримувати на протязі від 2 до 3 днів. Поступово привчати рослини до сонця в ранковий або ж у вечірній проміжок часу прибирати притінення на невеликий час, потім повертати його на місце гіацинтам на денний проміжок часу, поступово потрібно збільшувати гіацинтам час знаходження горщиків з квітами на сонячному світлі.
Як вирахувати інтервал часу що необхідний для посадки гіацинтів на вигін до весняних свят.
Визначити термін цвітіння можливо за обраним сортом — він може бути ранній, середній чи пізній. Відповідно після цього ви розумітимете, що посадку раннього сорту необхідно розпочинати в період часу з кінця місяця листопада до початку місяця грудня, а вже пізні сорти краще садити на початку листопада місяця. Вигонка гіацинтів це процес що займає певний період часу то ж важливо нічого не зіпсувати на певному етапі вирощування.
Правила яких необхідно дотримуватись під час вигонки гіацинтів:
- Важливим під час вирощування є підтримка постійного, але помірного процесу зволоження грунту (надлишкова волога гіацинтам зашкодить);
- Внесення комплексних добрив;
- Створити умову перебування рослин, щоб вони не перебували під прямим сонячним ультрафіолетовим промінням.
- Потурбуватися для квітка про опору, якщо це буде потрібно щоб він не надломився чи зігнувся під власною вагою свого бутону під час коли він наливається.